Komoditám se v uplynulém týdnu vedlo smíšeně a hodnoty širšího komoditního indexu DJ-UBS tak nakonec zůstaly téměř beze změny. Dolar se pomalu dostává nahoru - zejména kvůli tomu, že se čeká zákrok Evropské centrální banky směrem k nižším oficiálním úrokovým sazbám.

Ekonomika a také inflace mají totiž v eurozóně stále sestupnou tendenci. A příliš robustní není ani růst světové ekonomiky, který je i nadále hlavním motorem poptávky po komoditách.

Vývoj situace u klíčových průmyslových a energetických komodit tak budí pochybnosti, zatímco zemědělský sektor nejspíše bude těžit podporu z obav o další vývoj počasí.

 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.