Chorvatská potravinářská firma Podravka, jejíž koření znají Češi už od dob socialismu, vyhrála spor o porušování práv k ochranné známce a o nekalé soutěži s polskou značkou Kucharek.

Jádrem bylo napodobování designu obalů univerzální kořenicí směsi Podravka výrobky Kucharek, které na český trh dodává firma Pěkný-Unimex, patřící do polské skupiny Prymat.

Podravka po několikaletých tahanicích uhájila právo na obal, ve kterém používá vousatého kuchaře, širokou paletu zeleniny a typický tyrkysově modrý podklad. Jeho konkurent z Polska musí podobný výrobek z obchodů brzy stáhnout a napříště používat jiné balení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.