Strojírenská firma Vítkovice a. s., která patří do největší tuzemské strojírenské skupiny Vítkovice Holding, dosáhla loni zisku 626 milionů korun. Je to o 145 milionů, tedy o 30 procent, více než před rokem.

Tržby měla firma zhruba stejné, v roce 2012 to bylo 2,048 miliardy korun, loni 1,995 miliardy. Společnost to uvedla v pozvánce na řádnou valnou hromadu.

Vítkovice a. s. jsou jádrem původní struktury holdingu a zastřešují energetické, právní, logistické a další služby pro celé seskupení. Konsolidovaný čistý zisk Vítkovic loni klesl o 204 miliony, téměř o 48 procent, na 223 milionů korun.

Tržby jim ale vzrostly o 4,37 miliardy (32,5 procenta) na 17,81 miliardy korun. Do konsolidačního celku kromě mateřské firmy patří například společnosti Vítkovice Heavy Machinery, Vítkovice Power Engineering nebo Vítkovice Hammering.

Vítkovice a. s. zaměstnávají zhruba 100 lidí. Celá strojírenská skupina vystupuje pod značkou Vítkovice Machinery Group, zastřešuje ji Vítkovice Holding. Skupinu tvoří firmy s ročním obratem přes 25 miliard korun. Holding včetně zahraničních dceřiných společností zaměstnává 8500 lidí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru