Ekonom Paul Krugman se kdysi vyjádřil, že mezi lidmi s milionovými příjmy hraje jen malou roli jejich vzdělání. "Současná nerovnost není způsobena jedničkami ve škole, hlavní roli hrají oligarchové," psal Krugman.

Výsledky studie Jonathana Waie z americké Duke University ale Krugmanovým závěrům odporují, píše web CNBC. Wai při zkoumání světových miliardářů zjistil, že jsou jako skupina hluboce vzdělaní a mají rozvinutou schopnost se učit. Třetina ze světových miliardářů chodila na elitní světové školy. Dokonce vychází najevo, že čím lepší univerzitu boháč absolvoval, tím jsou jeho příjmy vyšší.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.