Přestože to zní neuvěřitelně, možná kdyby nestudoval ČVUT a nenavštěvoval z profesního zájmu strojírenské veletrhy v Brně, tak ho ani nenapadlo podnikat v tomto (na první pohled tolik vzdáleném) byznysu.

"Na strojírenském veletrhu jsem si všiml propastného rozdílu v oblečení manažerů ze západní a východní Evropy. Byla to jasná obchodní příležitost a věděl jsem, že nechci být zaměstnanec, ale že chci naopak organizovat věci tak, jak budou vyhovovat mně. Něco budovat, něco dokázat," vzpomíná předseda představenstva firem Blažek Praha i Blažek Holding.

Firmu Blažek Praha v roce 1992 založil sám. Až posléze si našel designéry, technology i krejčí. První kolekce obsahovala 40 modelů, zatímco v současné době je to přesně desetinásobek. Většina tehdy vznikajících módních domů vymýšlela exoticky znějící značky, Blažek naopak vsadil na své jméno. Údajně na doporučení zahraničních odborníků z branže v Paříži a Miláně, kteří to chápali jako přirozenou cestu.

Modely značky Blažek jsou dílem čtyřčlenného kreativního týmu, jemuž Blažek do práce mluví minimálně. "Úspěch závisí na lidech, se kterými spolupracujete, to platí v každé branži. Vybírám si spolupracovníky tak, aby uměli něco, co já neumím, a mysleli pozitivně. A pak mám velké potěšení z toho, že kolegové udělají něco, co vím, že bych sám nezvládl. To je ono," míní Ladislav Blažek.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru