Těžební společnost New World Resources (NWR), která je majitelem černouhelné firmy OKD, snížila v letošním 1. čtvrtletí meziročně ztrátu na 27 milionů eur (zhruba 740 milionů korun). Ve stejném období loňského roku vykázala ztrátu 81 milionů eur. Aktuální výsledky znamenají v přepočtu základní ztrátu na akcii typu A ve výši 0,10 eura.

Výnosy NWR v prvních třech měsících meziročně klesly o 18 procent z 211 milionů na 173 milionů eur (zhruba 4,7 miliardy korun). Firma to dnes oznámila při reportingu neauditovaných výsledků.

Již od roku 2011 se musí těžební společnosti vyrovnávat se snižováním ceny uhlí na světových trzích. Dojednané prodejní ceny pro druhý kvartál pro NWR znamenají průměrně 85 eur za tunu. Hlavní cestou, jak se s tímto faktem vyrovnat, je snižování nákladů na těžbu. To se zatím firmě meziročně daří. Z 81 eur na vytěženou tunu srazila náklady na 66 eur, což je blízko vytyčenému cíli, který je 65 eur za tunu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru