Bílý plášť, stetoskop, možná rouška přes ústa. To jsou předměty, které dnes pro většinu lidí symbolizují lékaře. Možná k nim brzy přibude další – na pásku připnutý zásobník na dezinfekci. Právě tímto nápadem chce na trh zaútočit indický start-up Hansure.

První krok pro to udělal ještě před plánovaným srpnovým spuštěním produktu. Mezinárodní porotu finální show brněnského akcelerátoru StarCube zaujala parta tří Indů ze všech nejvíc a stala se vítězem šesté StarCube Show. Stejného názoru byly i dvě stovky přítomných diváků, a Indové tak získali dotaci 88 tisíc korun, konzultace a mentoring zdarma nebo virtuální kancelář v Silicon Valley.

Problém, který se nyní v Brně sídlící tým snaží řešit, má opravdu velký rozměr: "Čtyři miliony lidí na světě ročně zemřou kvůli infekci, kterou si přivodí v nemocnici. Tři čtvrtiny z nich způsobí nedostatečná dezinfekce rukou lékařů," říká pro IHNED.cz s odvoláním na data z WHO zakladatel Hansure Aanan Khurma.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Šestý ročník brněnské start-upové soutěže StarCube Show ovládl nejexotičtější účastník. Vítězem je indický projekt Hansure, který chce svou pomůcku na dezinfekci rukou rozšířit mezi 60 milionů světových zdravotníků.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru