Nižší ceny silové energie v regionu se výrazně podepsaly na hospodářských výsledcích skupiny ČEZ. Polostátní energetická společnost vydělala v prvním čtvrtletí roku "jen" 9,9 miliardy korun.

Tato částka je o 44 procent nižší než čistý zisk v prvních třech měsících loňského roku. Jde dokonce o nejnižší číslo od roku 2005. Sešup zaznamenaly i tržby, které se propadly o 11 procent na 53,2 miliardy korun.

"Výsledky reflektují zhoršující se podmínky podnikání v energetice, klesající velkoobchodní ceny elektřiny spolu se stagnací ekonomiky v Evropě," vysvětluje mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Skupina se odvolává také na teplou zimu a tedy menší spotřebu elektřiny.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku