Virtuální fotbalový stadion, na kterém stojí hráči, rozhodčí a diváci. Takovou symboliku má mít web protikorupční iniciativy Rekonstrukce státu.

Dres na imaginárním hřišti oblékli poslanci, v roli rozhodčích se objevují protikorupční experti a na tribuně místo fanoušků kopané sedí lidé, kteří podporují rekonstrukční zákony.

Platforma neziskových organizací spouští kampaň, při níž "v přímém přenosu" hlídá, jak politici dodržují sliby, které před sněmovními volbami dali Rekonstrukci státu. Nadšení mnoha poslanců prosazovat protikorupční zákony totiž upadá.

Fotbalová tematika v kampani má symbolický význam. "Začíná klíčové utkání, kde se rozhodne, zda poslanci přijmou systémová opatření na snížení klientelismu a zvýšení transparentnosti. Tato otázka se dostává na druhou kolej a je potřeba, aby veřejnost politikům nahlas fandila, jinak mohou svůj závazek odkládat a rozmělňovat,“ říká Pavel Franc z Rekonstrukce státu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.