Kvůli pokutě za sporný výpočet ceny půjček na ojetá auta pro firmu Essox si šéf Komerční banky vyměnil korespondenci s ministrem průmyslu a obchodu.

Albert Le Dirac’h napsal Janu Mládkovi, že se hodlá proti trestu od České obchodní inspekce, která je podřízená ministerstvu, bránit všemi dostupnými prostředky.

Uvedl to deník MfDnes. Ministr průmyslu a obchodu nechtěl dopis komentovat s tím, že nemá souhlas ředitele Komerční banky se zveřejněním korespondence.

Le Dirac’h je zároveň členem dozorčí rady splátkové firmy Essox, která dostala za chybu v ceně půjčky (tzv. RPSN) v autobazaru od inspekce před dvěma měsíci dvoumilionovou pokutu.

Essox nechtěl dopis komentovat. „Komerční banka je přesvědčena, že způsob výpočtu RPSN používaný společností Essox byl v souladu se zákonem“, uvedl mluvčí banky, která je většinovým vlastníkem Essoxu.

Možnost bránit se měl Essox v rámci standardního řízení s východočeskou pobočkou ČOI, než vypršela lhůta pro odvolání a pokuta nabyla právní moci. To však neudělal.

O definitivním výkladu zákona, jak správně počítat roční procentní sazbu nákladů (RPSN), bude zřejmě nakonec muset rozhodnout soud. Ministr průmyslu a obchodu ustavil koncem března pracovní tým, který má řešit údajné pochybení některých úvěrových firem při výpočtu splátek.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru