Česká republika podle statistik i odborných odhadů dlouhodobě vede v procentu krádeží, kterých se dopouštějí zaměstnanci na pracovišti.

Připomíná to poradce Svazu obchodu a cestovního ruchu Jiří Navrátil. "Důvodem rozhodně není výše mezd nebo životní úrovně, protože Česko v tomto směru poráží i země s nižšími příjmy zaměstnanců a nižší životní úrovní. Zaměstnavatelé se setkávají s krádežemi na pracovišti relativně často," dodává. 

Jaké případy krádeží bývají nejčastější?
Někteří zaměstnanci kradou vše, co se ukrást dá. Nejde jen o to, že zaměstnanci snědí či vypijí zboží, které patří jejich zaměstnavateli, ale nezřídka si jeho zboží či jiné věci odnášejí i domů. Jsou známy i případy takzvaných přátelských nákupů, kdy se příbuzným či známým zboží u pokladny prostě nezapočítá do nákupu. Kradou se především věci, které lze snadno ukrýt v oděvu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru