Nebyla to náhoda, že první věta, kterou český ministr obrany Stropnický minulý týden slyšel ve Washingtonu na úvod dvou svých separátních jednání se senátorem Johnem McCainem a jeho mladším kolegou Markem Rubiem, byla totožná. "Zažíváte v Evropě zajímavé časy," otevřeli oba senátoři nezávisle na sobě rozhovor s českým ministrem.

Samozřejmě tím mínili krizi na Ukrajině, která je ve Washingtonu velkým tématem. Jenže právě jen ve Washingtonu a právě jen mezi politiky. Širší americké veřejnosti je Ukrajina víceméně lhostejná. Přestože například podle bývalé ministryně zahraničí Madeleine Albrightové, jejíž funkční období se překrývalo s válkou na Balkáně, jde o nejvážnější a nejnebezpečnější krizi v Evropě od II. světové války.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru