Vaření, úklid, hlídání děti – práce, které v bohaté Saúdské Arábii tradičně zastávaly cizinky. Země je teď ale stále obtížněji shání, a to kvůli svému špatnému renomé ohledně zacházení s domácím personálem. Království proto nyní vyjednává s potenciálními novými „dovozci“ pracovní síly, od Afriky až po bývalý Sovětský svaz.

Volných míst pro hospodyně jsou statisíce, avšak problém je s pracovními podmínkami, kvůli nimž se do saúdských domácností nikomu příliš nechce. Nyní je v tamních rodinách zaměstnáno 1,5 milionu cizinek. Požadovaný plat 400 dolarů měsíčně ale dostává málokterá. Stěžují si na otrocké podmínky, žádné volno a špatné chování, včetně sexuálního obtěžování.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.