Jak mladí podnikatelé mohou zvýšit svoji šanci na přežití i prosperitu? Kromě nalezení vhodného investora a partnera si musejí v začátcích vybudovat stabilní a schopný tým. Start-upisté často spoléhají na faktor party přátel se stejnými zájmy a povahovými rysy.

Ačkoli na počátku projektu bývá takové seskupení produktivní, sejde se sehraná skupina lidí a mnohdy najde i charakterově odpovídajícího investora, později dostává koncept trhliny. Chybějí přirozená autorita a vzájemný respekt, selhává rozdělení rolí a zodpovědností.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Start-upy jsou fenoménem 21. století. Jenže dobrý nápad, mladý kolektiv, nadšení a stylová kancelář nebo pohyblivá pracovní doba nestačí. V tvrdé konkurenci jich přežije zhruba jedno promile až jedno procento, píše ve svém komentáři pro týdeník Ekonom manažer lidských zdrojů KPMG Andrew Krenek.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru