ČEZ dle očekávání ukončil soutěž na dostavbu třetího a čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Temelín, aniž by vybral vítěze. Otázka, z čeho bude Česko v budoucnu vyrábět elektřinu, ale zůstává. Prozatím stále platí, že vytváříme přebytky a okolo 20 procent vyrobené elektřiny míří za hranice.

Do problému se česká energetika dostane nejdříve v roce 2025, pokud se nepodaří prodloužit životnost Jaderné elektrárny Dukovany. Právě v ten okamžik bude Česko potřebovat nové výrobní zdroje, nebo se stane závislým na dovozu. V případě prodloužení provozu Dukovan se problém odsouvá k roku 2032.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru