ČEZ dle očekávání ukončil soutěž na dostavbu třetího a čtvrtého bloku Jaderné elektrárny Temelín, aniž by vybral vítěze. Otázka, z čeho bude Česko v budoucnu vyrábět elektřinu, ale zůstává. Prozatím stále platí, že vytváříme přebytky a okolo 20 procent vyrobené elektřiny míří za hranice.

Do problému se česká energetika dostane nejdříve v roce 2025, pokud se nepodaří prodloužit životnost Jaderné elektrárny Dukovany. Právě v ten okamžik bude Česko potřebovat nové výrobní zdroje, nebo se stane závislým na dovozu. V případě prodloužení provozu Dukovan se problém odsouvá k roku 2032.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru