Rekordních tržeb a počtu klientů dosáhl loni Exim Tours, z pohledu zisku to pro něj ale nebyl dobrý rok. Největší tuzemské cestovce se výdělek před zdaněním meziročně propadl skoro o čtvrtinu na 143 milionů korun. Negativní vliv měly zejména náklady spojené s několikatýdenním zastavením zájezdů do Egypta koncem srpna a s předčasným návratem asi tří tisíc klientů.

Výsledek Exim Tours poznamenalo i oslabení koruny. Podobně jako další tuzemské cestovky si Exim kurzový rozdíl u již prodaných zájezdů nedovolil dodatečně požadovat po klientech a kvůli konkurenci ho ani celý nepromítl do nové nabídky.

„Kdyby nedošlo k událostem v Egyptě a oslabení koruny, byl by náš loňský výsledek také rekordní. Zisk by přesáhl 210 milionů korun,“ řekl Ferid Nasr, šéf a zakladatel společnosti Exim Tours, kterou od něj spolu s celým holdingem Exim v polovině roku 2012 koupila německá skupina Rewe. Ta vlastní v Česku také řetězce Billa a Penny. Zatím nejvyšší zisk před zdaněním, 189 milionů korun, vykázal Exim Tours právě v roce 2012.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru