Rekordních tržeb a počtu klientů dosáhl loni Exim Tours, z pohledu zisku to pro něj ale nebyl dobrý rok. Největší tuzemské cestovce se výdělek před zdaněním meziročně propadl skoro o čtvrtinu na 143 milionů korun. Negativní vliv měly zejména náklady spojené s několikatýdenním zastavením zájezdů do Egypta koncem srpna a s předčasným návratem asi tří tisíc klientů.

Výsledek Exim Tours poznamenalo i oslabení koruny. Podobně jako další tuzemské cestovky si Exim kurzový rozdíl u již prodaných zájezdů nedovolil dodatečně požadovat po klientech a kvůli konkurenci ho ani celý nepromítl do nové nabídky.

„Kdyby nedošlo k událostem v Egyptě a oslabení koruny, byl by náš loňský výsledek také rekordní. Zisk by přesáhl 210 milionů korun,“ řekl Ferid Nasr, šéf a zakladatel společnosti Exim Tours, kterou od něj spolu s celým holdingem Exim v polovině roku 2012 koupila německá skupina Rewe. Ta vlastní v Česku také řetězce Billa a Penny. Zatím nejvyšší zisk před zdaněním, 189 milionů korun, vykázal Exim Tours právě v roce 2012.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.