Volby do Evropského parlamentu by podle volebního modelu společností Herzmann a Data Collect vyhrálo hnutí ANO, kterému by dala hlas víc než pětina voličů. Následovaly by s odstupem ČSSD a KSČM. Do Evropského parlamentu by se dostalo celkem šest uskupení včetně Úsvitu Tomia Okamury.

Hnutí ANO by dostalo 22,2 procenta hlasů, ČSSD 14,1 procenta a KSČM 11,1 procenta hlasů. Následovala by strana TOP 09 / STAN s 9,6 procenta hlasů a hnutí Úsvit, které by volilo 8,9 procenta lidí. Do Evropského parlamentu by se podle modelu dostala ještě ODS s 7,6 procenta hlasů.

Těsně pod pětiprocentní hranicí, o 0,2 procentního bodu, by skončila Strana svobodných občanů. Nad jedním procentem by byly KDU-ČSL (3,8 procenta), Česká pirátská strana (3,4 procenta) a Strana zelených (2,9 procenta).

K volbám by přišlo podle modelu 32,4 procenta voličů.

Tazatelé zkoumali také potenciál uskupení, tedy podíly pravděpodobných voličů, kteří by jim mohli dát hlas. Nejvyšší potenciál až 42,1 procenta má hnutí ANO a až 25,9 procenta pak ČSSD. Následuje TOP 09 / STAN, seskupení by mohlo volit až 18,3 procenta obyvatel. Komunisté a hnutí Úsvit mají potenciál až 16,8 procenta, ODS až 12,6 procenta a piráti až 10,2 procenta.

Nad osmi procenty se pohybuje potenciál KDU-ČSL, zelených a Svobodných. Pět procent překročili Moravané a Věci veřejné.

Herzmann zdůraznil, že výsledky voleb, které se uskuteční zhruba za měsíc, se mohou od modelu lišit. Postoje voličů jsou prý zatím velmi nestabilní.

Agentura navíc poprvé využila kombinaci telefonického a internetového dotazování. Výpočet volebního modelu použila poprvé, neexistují žádná historická srovnávací data z minulých evropských voleb.