Komodity mají za sebou už třetí úspěšný týden, vyvíjely se tak naprosto odlišně od klesajících akciových trhů. Nahoru je přitom táhl hlavně slabší dolar, holubičí postoj amerického Fedu a také obavy spojené s geopolitickým vývojem a počasím.

Zisků se proto dočkaly všechny sektory - zejména pak průmyslové kovy. A zdaleka nejvíce se dařilo niklu a hliníku. Energetický sektor těžil z vývoje cen benzinu a americké ropy WTI, zatímco zemědělský sektor získal důležitou podporu v podobě růstu cen kávy.

Komoditní index DJ-UBS, který se bude od 1. července nově jmenovat Bloomberg Commodity Index, v uplynulém týdnu vystoupal o 1,4 procenta, čímž dosáhl ročního maxima.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.