Tahle budova je nápadná už na první pohled. Moderní minimalistická dřevostavba, jejíž fasádu tvoří lehce patinované modřínové dřevo a široké prosklené průčelí, ostře kontrastuje s polorozpadlými průmyslovými halami bývalé koželužny z minulého režimu s rozbořenými komíny a opadávající našedlou omítkou. Budova hypermarketu Tesco v Jaroměři jako by do starého průmyslového areálu, který se rozprostírá všude kolem ní, ani nepatřila.

Není divu. Je to prozatím jedna z posledních staveb, kterou Tesco v Česku postavilo. Zároveň je to také jediný ekologicky šetrný hypermarket v Česku, který funguje z 80 procent na energii z obnovitelných zdrojů, má téměř nulovou uhlíkovou stopu a téměř všechnu spotřebovanou energii si dokáže vyrobit sám. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.