Na CSR Summitu v pražské galerii DOX v úterý odstartoval jedenáctý ročník ceny TOP Odpovědná firma 2014, která letos opět zviditelní nejodpovědnější velké i malé firmy, které podnikají v Česku. Firmy se mohou registrovat do 30. června.

Ne náhodou je jednou z novinek soutěže speciální ocenění za odpovědný reporting. Evropský parlament dnes přijal směrnici, která ukládá firmám s více než 500 zaměstnanci, aby vydávaly povinně zprávy, jak odpovědně se chovají.

Loňský ročník soutěže TOP odpovědná firma loni vyhrála firma Siemens Česká republika. Zvítězila v kategorii TOP Odpovědná velká firma. Mezi malými firmami zvítězila kovozpracovatelská společnost Galvamet z Valašska. 

TOP Odpovědná firma je nejznámější tuzemské ocenění za udržitelné a odpovědné podnikání. Soutěž pořádá platforma Byznys pro společnost. Účast v ní je pro firmy zdarma. „V posledních letech vnímáme vzrůstající zájem firem získat toto ocenění. V minulosti prošlo soutěží již přes 820 strategií a projektů. Velké i malé firmy stále více zahrnují témata udržitelného podnikání do svých komplexních strategií a chtějí o svém odpovědném přístupu dávat vědět, “ říká Táňa Chudáčková, manažerka ceny.

„Jako ryze česká, rodinná firma, chceme dělat férové obchody a chovat se odpovědně vůči svým zaměstnancům, partnerům a okolí. Ocenění je potvrzením správnosti firemní strategie, “ je přesvědčen jednatel společnosti První Chodská Vladimír Zábranský, finalista kategorie Odpovědný leader 2013 ceny TOP Odpovědná firma.

V letošním roce si  firmy mimo hlavní ceny pro nejodpovědnější velkou a malou firmu mohou vybírat až z deseti tematických projektových kategorií. „Kromě rozšíření počtu tematických kategorií z oblasti pracovního prostředí a nové speciální ceny za odpovědný reporting, jsme se letos poprvé rozhodli jít naproti odpovědným firmám v regionech. Vyhlásíme kategorii Odpovědná firma Olomouckého kraje," představuje novinky Chudáčková.

Podrobné informace o ceně TOP Odpovědná firma 2014 najdete ZDE. HN a IHNED.cz jsou hlavním mediálním partnerem soutěže. 

Soutěžní kategorie ceny TOP Odpovědná firma 2014

Strategické kategorie:

TOP ODPOVĚDNÁ VELKÁ FIRMA 2014 

TOP ODPOVĚDNÁ MALÁ FIRMA 2014

ODPOVĚDNÝ LEADER 2014 

Tematické kategorie:

Oblast pracovního prostředí

PRACOVIŠTĚ BUDOUCNOSTI 2014 

DIVERZITA 2014 

FIRMA VSTŘÍCNÁ OZP 2014 

Oblast životního prostředí

LEADER V ŽIVOTNÍM PROSTŘEDÍ 2014 

Oblast partnerství s komunitou

SPOLEČENSKY PROSPĚŠNÝ PROJEKT 2014

FIRMA A ŠKOLA 2014 

NEJANGAŽOVANĚJŠÍ ZAMĚSTNANCI 2014 

Speciální kategorie

ODPOVĚDNÝ REPORTING 2014 

ODPOVĚDNÝ HOTEL A RESTAURACE 2014

ODPOVĚDNÁ FIRMA OLOMOUCKÉHO KRAJE 2014 

 

Související