Komodity mají za sebou vesměs klidný začátek dubna. Většina pozornosti se totiž soustředila na měsíční zprávu z amerického trhu práce, která se nakonec ukázala jako nejsilnější od loňského listopadu. Negativní dopad tvrdé zimy se tak dočista vytratil. Ovšem v uplynulém týdnu došlo k oslabení energetického sektoru. Konkrétně kvůli tomu, že se očekává otevření hlavních libyjských ropných přístavů. A to by mohlo vést ke zvýšení dodávek v čase slabé sezonní poptávky.

Obiloviny těžily ze dvou zpráv americké vlády, které hovoří o nižších zásobách sójových bobů a menší produkci kukuřice letos v létě. Farmáři totiž dali přednost jiným plodinám. Vůbec nejlépe se dařilo průmyslovým a vzácným kovům.

Silných zisků dosáhl například hliník, vzhledem ke snižování produkce. A měď se zase díky nadějím na oživení poptávky ze strany Číny stabilizovala nad klíčovou hranicí podpory. Vzpamatovalo se i zlato, které uklidnila americká zpráva o tamním trhu práce. Širší komoditní index DJ-UBS nakonec týden zakončil téměř beze změny, neboť ztráty hlavně v energetickém sektoru a u sektoru měkkých komodit byly kompenzovány zisky kovů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.