Podnikatel Radim Jančura se rozhodl konkurovat slovenské státní železnici. Od prosince budou soupravy jeho RegioJetu jezdit na důležité trati mezi Bratislavou a Košicemi.

Žluté vlaky českého železničního dopravce budou soupeřit se společností ZSSK, která na kolejích mezi dvěma největšími slovenskými městy provozuje rychlíky a vlaky vyšší kategorie InterCity. Jako první na tuto informaci upozornily Hospodárské noviny.

"Věřím, že budeme volbou číslo jedna pro cestující," řekl slovenskému listu Jančura. Cenu jízdného však neupřesnil. Zákazníci státního dopravce ZSSK na lince nyní platí v průměru 22 eur.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Železniční dopravce RegioJet rozšiřuje své traťové portfolio. Od prosince bude společnost Radima Jančury jezdit mezi Bratislavou a Košicemi. Bude to už druhá trať na Slovensku, kterou český dopravce provozuje.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.