Britská dopravní společnost National Express zvažuje účast v tendrech na dotované autobusové linky v Ústeckém kraji. Firma, která má v Česku pobočku kvůli otevírání železnice, se tak pouští do nového oboru. Chce si ukrátit čekání, než ministerstvo dopravy vypíše první tendry na rychlíkové spoje.

Vzhledem k tomu, že by zde autobusovou dopravu budovala prakticky na zelené louce, chce se zkusit prosadit i v komerční dopravě, jako jsou linky k obchodním centrům, náhradní nebo zájezdová doprava, aby pro své zázemí měla větší využití. “Nevylučujeme ani možnost, že koupíme nějakého stávajícího dopravce,” říká jednatel firmy Jan Paroubek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Tuzemskou autobusovou dopravu má zájem posílit další firma. Na severu republiky by se v tendrech mohla objevit společnost National Express. "Nevylučujeme ani možnost, že koupíme nějakého stávajícího dopravce," říká jednatel firmy Jan Paroubek.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.