Podnikatel Radim Jančura předloni na Slovensku prodělal. V létě ale slíbil, že své vlaky na trati Bratislava – Komárno dostane do černých čísel. To se jeho RegioJetu skutečně podařilo.

Za loňský rok dosáhly žluté soupravy mírného zisku. "Výsledkem našeho hospodaření na Slovensku je za rok 2013 zisk ve výši několika desítek tisíc eur. Naplňujeme tím smlouvu s objednavatelem, jejíž součástí je i vytváření přiměřeného zisku," řekl IHNED.cz mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Přesné výsledky ale společnost ještě nemá k dispozici. Jde v přepočtu o zisk v jednotkách milionů korun, které firma – patřící do Jančurovy skupiny Student Agency – použije na další "slovenské" investice. Dosud zaplatila na trase dvě odstavná automobilová parkoviště a pět přístřešků pro cestující.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Byznys Radima Jančury na Slovensku byl loni poprvé výdělečný. Žluté vlaky RegioJetu, které jezdí na trati mezi Bratislavou a Komárnem, přinesly podle předběžných výsledků zisk v řádu desítek tisíc eur. Firma je plánuje využít na investice.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.