Odevzdat formulář a zaplatit daň z příjmů je nutné letos do úterý 1. dubna. Pokud však lidé zapomenou nebo termín nestihnou, mají ještě drobnou rezervu na vyváznutí bez pokuty.

Podání přiznání a zaplacení peněz (osobně na pokladně finančního úřadu či převodem na jeho účet) musí stihnout do pěti pracovních dnů po zákonné lhůtě. Pak už daňovému opozdilci začne nabíhat penále.

Pokuta činí 0,05 procenta ze stanovené daně nebo daňového odpočtu za každý den prodlení. Nejvyšší možná výše pokuty může činit 5 procent. To se může stát v případě, nepodá-li člověk daňové přiznání vůbec, finační úřad ho k tomu vyzve, ale on nestihne ani tuto dodatečnou lhůtu.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru