Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Winfried Vahland si stojí za svým: od roku 2018 se bude ve světě ročně prodávat milion a půl škodovek. Loni přitom činil prodej jen 921 tisíc aut, zatímco předloni dosáhl 939 tisíc.

Pozitivem pro Škodu je, že ve druhé polovině loňského roku už prodeje rychle rostly. Tento trend trval i na začátku tohoto roku. Nad pokračováním však visí otazníky. Zatímco v lednu zaznamenala Škoda růst o 17 procent, únorové dodávky meziročně vzrostly jen o necelých pět procent.

Na Škodu navíc nyní dopadá stín krymské krize. Vždyť Rusko je pro ni třetím nejdůležitějším trhem. "Tamní vývoj bedlivě sledujeme," říká předseda Vahland bez bližších podrobností.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.