Lidé nad padesát let jsou na trhu práce jednou z nejohroženějších skupin. Zaměstnavatelé často volí raději mladší zájemce a nechtějí ztrácet čas s těmi staršími. Nezaměstnaných ve věkové skupině 50 plus rok od roku přibývá.

Největší potíže se sháněním práce mají zejména starší lidé s nízkým vzděláním. Na konci loňského roku bylo podle Českého statistického úřadu více než 44 tisíc nezaměstnaných nad 55 let. Přitom ještě v roce 2004 jich bylo 33 tisíc. Problémem je obecný názor zaměstnavatelů, že lidé nad 50 let jsou méně efektivní. 

Ale i v Česku už si firmy začínají uvědomovat, že právě zkušenosti a zodpovědný přístup starších lidí by pro ně mohly být velmi užitečné. Jsou to především firmy z technických oborů, které čerpají z toho, že starší zaměstnanci mají zkušenosti, jež mladým často chybějí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.