Účastní se jednání s ruskými politiky, dění na Ukrajině sleduje i přímo z Kyjeva velmi často a v Bruselu vede zahraniční výbor Evropského parlamentu. K současné situaci Elmar Brok přitom říká: "Evropská unie se ještě víc sjednotí. Takové krize jako ta současná na Krymu měly vždy pozitivní vliv na evropskou integraci."

Brok, který v Evropském parlamentu zastupuje německou konzervativní stranu CDU, v rozhovoru s novináři koncem týdne v Bruselu uvedl, že Vladimir Putin bude největším sjednotitelem evropské zahraniční politiky.

Ruskou politiku vůči Ukrajině Brok odsuzuje s tím, že Moskva porušila mezinárodní smlouvy a EU anexi Krymu nikdy neuzná. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.