PrimeCell se snaží získat alternativní zdroj financování pro projekty, které zatím hradí z vlastních peněz a ze státních dotací. Skupina se specializuje na regenerativní medicínu, jež stojí na využití lidských kmenových buněk, a na tkáňové inženýrství.

Obor je na počátku, do budoucna slibuje výrobu "náhradních dílů" lidského těla, jež prodlouží život o desítky let. Na jejich vývoji se horečně pracuje v celém světě. 

„Po technické a organizační stránce je investiční fond připravený, jeho realizaci de iure ale brání nejasnosti v legislativě týkající se investičních fondů v Česku. Proto zvažujeme, zda nebude možným řešením umístit jej do jiné evropské destinace,“ říká majoritní vlastník PrimeCellu Michal Zahradníček.

„Fond připravujeme společně se zahraničními partnery, měl by disponovat kapitálem 100 milionů korun,“ dodává, další detaily o chystaném fondu zatím uvádět nechce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru