Největšího španělského kabelového operátora Ono převezme britský telekomunikační gigant Vodafone. Společnost koupí za 7,2 miliardy eur (téměř 200 miliard korun).

Vodafone, který působí i v České republice, to oznámil v pondělí. Společnost se v současné době snaží podpořit své evropské aktivity poté, co v loňském roce prodala svou americkou divizi.

Podle agentury Reuters Ono poskytuje telefonní, televizní i internetové služby a má zhruba 1,9 milionu zákazníků. "Spojením firem Vodafone a Ono vzniká přední poskytovatel komunikačních služeb ve Španělsku," uvedl šéf britského podniku Vittorio Colao.

Vodafone už loni v říjnu dokončil převzetí největšího německého provozovatele kabelové televize Kabel Deutschland za 7,7 miliardy eur. Chce díky této akvizici lépe konkurovat německé telekomunikační společnosti Deutsche Telekom.

Vodafone se loni dohodl, že prodá firmě Verizon Wireless za 130 miliard dolarů (téměř 2,6 bilionu korun) svůj podíl ve společném americkém podniku. Zajistil si tak dostatek finančních prostředků k posilování svých evropských aktivit. Ty se v poslední době potýkají s ostrou konkurencí, slabými ekonomickými podmínkami a negativními dopady regulačních opatření.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru