Kdykoliv se Andrej Babiš rozhovoří o firmě Explosia, stává se z něj rozdvojená osobnost. Za podnikání tohoto státního výrobce trhavin totiž odpovídá jako ministr financí. Byznys Explosie však závisí také na dodávkách surovin od chemičky Synthesia, kterou tentýž Andrej Babiš ovládá jako majitel Agrofertu. "Ten konflikt zájmu je jasný," připouští ministr.

Ministerstvo financí proto začalo vymýšlet, jak Explosii převést pod někoho jiného. Jeho úředníci již dopisem oslovili ministerstvo průmyslu a obchodu, zda by podnik převzalo. "Ministerstvo financí nás požádalo o souhlas s převodem akcií Explosie," potvrzuje mluvčí ministerstva průmyslu Miroslav Kynčl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku