Dostavby dvou bloků Jaderné elektrárny Temelín se možná ujme podnik ve stoprocentním vlastnictví státu. Podle důvěryhodných zdrojů ČEZ potají pracuje na variantě, že by příslušnou dokumentací a povolení převedl do státního podniku.

Jako první prolomil hradbu mlčení o přípravách na vznik státní firmy ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. "Ano, ale v tuto chvíli bych přípravné práce velmi nerad komentoval," potvrdil přípravy v rozhovoru pro Hospodářské noviny. 

Samotný ČEZ komentuje celou situaci jen velmi opatrně. "Byli bychom velmi nezodpovědní, kdybychom nezvažovali všechny existující varianty," řekl člen představenstva ČEZ Ivo Hlaváč.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • ČEZ i ministerstvo průmyslu připravuje "variantu B" pro dostavbu jaderné elektrárny Temelín. Pokud se nepodaří prosadit garantované výkupní ceny, může se celého projektu ujmout nový podnik stoprocentně vlastněný státem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru