Tržby Hamé rostly v roce 2013 o čtyři procenta. "Podobným tempem se nám dařilo i v ostatních hospodářských ukazatelích, včetně zisku," říká pro IHNED.cz šéf Hamé Martin Štrupl. "Letos jsme si naplánovali růst zhruba o pět procent v tržbách i zisku," doplňuje.

Nadpoloviční většina produkce této zlínské potravinářské firmy míří za hranice České republiky. Význam domácího trhu pomalu klesá a Hamé testuje i nové trhy v Číně a Africe. 

"Čína nám rozhodně ta procenta navíc nepřidá. Vyšel nám tam teď jeden z kontaktů z loňského veletrhu v Šanghaji. Jde o distributora kojeneckých výživ, kterému jsme právě odeslali první kontejner," říká Štrupl.

Z pohledu obratu je pro Hamé klíčovým trhem (hned po Slovensku) Rusko, na zahraničních tržbách firmy se podílí z jedné čtvrtiny. "Rosteme především díky zahraničí. Dařilo se nám hlavně v loňském druhém čtvrtletí," říká Štrupl, jehož společnost ale působí i na Ukrajině. Tamní byznys dělá zhruba jednu dvacetinu zahraničních tržeb.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.