Česká společnost Energo-Pro koupí slovinskou firmu Litostroj Power, která vyrábí turbíny pro vodní elektrárny. Podle informací slovinského ekonomického deníku Finance vyhrálo Energo-Pro s nejvyšší nabídkou 20,5 milionu eur (okolo 575 milionů korun). O slovinskou firmu se zajímala i skupina KKCG miliardáře Karla Komárka.

Energo-Pro, kde má čtvrtinový podíl Jiří Krušina a zbytek patří jeho kolegovi Jaromíru Tesařovi, má v oblasti vodních elektráren bohaté zkušenosti. Firma vlastní v Česku 12 malých vodních elektráren o výkonu 31 megawattů, celkově spolu s Gruzií, Tureckem a Bulharskem vlastní vodní elektrárny o výkonu převyšujícím 860 MW. A rozhlíží se po dalších možnostech v Arménii i jinde.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Slovinskou firmu na výrobu turbín pro vodní elektrárny Litostroj Power zřejmě získá za více než půl miliardy korun česká společnost Energo-Pro Jiřího Krušiny a Jaromíra Tesaře. V poslední době je Slovinsko pro tuzemské investory "hitem".

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.