Dohromady mají společnosti Chiquita a Fyffes bezmála třetinový podíl na světovém trhu s banány. Jejich manažeři se nyní dohodli, že firmy spojí. Společnost nazvaná ChiquitaFyffes se díky tomu stane světovým lídrem v obchodování s banány.

Důvodem fúze je údajně neúnosná konkurence na trhu s tímto zbožím. Velké obchodní řetězce tlačí na co nejnižší ceny banánů, zatímco náklady dodavatelů rostou.

Chiquita z americké Severní Karolíny a dublinský Fyffes zaujmou 29 procent světové produkce banánů. Předstihnou tak dosavadní jedničku, firmu Dole. Co se týče tržeb, dosáhnou firmy, podle listu Financial Times, hranice téměř pěti miliard dolarů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.