Největší slovinská pojišťovací a finanční skupina Triglav zvažuje svou budoucnost na českém trhu a  je možné, že se z něj stáhne. Slovinci v Česku provozují Triglav pojišťovnu, která má zhruba půlprocentní podíl na trhu. Oznámení pro investory o "zvážení své budoucí situace v České republice" zveřejnila skupina na svých domovských webových stránkách Triglav.eu.

Zda to znamená opravdu konec pojišťovny v Česku, zatím nikdo oficiálně nepotvrdil. Jak marketingová manažerka českého Triglavu Marcela Gregorová, tak mluvčí České asociace pojišťoven Marcela Kotyrová považovaly informaci za novou a další podrobnosti k ní nevěděly.

"Pokud by to opravdu znamenalo odchod, předpokládám, že by nám to Triglav oficiálně oznámil," dodala Kotyrová. 

O odchodu z Česka ale spekuluje slovinský server Finance.si, který navíc uvádí, že pojišťovna měla loni v Česku ztrátu ve výši dvou milionů eur (přibližně 54 milionů korun).

Ve vlastním oznámení pro Lublaňskou burzu, na které je celá mateřská společnost kótovaná, se píše, že Triglav pečlivě sleduje svou přítomnost na sedmi trzích, ve kterých působí. "To zahrnuje i brněnskou pobočku Triglav pojišťovna, a.s., operující na českém trhu. Zavarovalnica Triglav zvažuje svou budoucí přítomnost v České republice, v závislosti na relevanci zmíněného trhu pro celou Triglav Group a nastavení jejích strategických cílů," uvádí se ve zprávě.

Jen pro zajímavost: Slovinci, kteří jsou čas od času v zahraničí mylně zaměňováni za Slováky, se v tomto případě také dopustili "překlepu", když referují o "Check market" a "Check Republic" ("check" zní v angličtině shodně jako správné označení "Czech").

Podle poslední výroční zprávy České asociace pojišťoven měl Triglav na českém trhu v roce 2012 předepsané smluvní pojistné za 683 milionů korun. To znamená podíl 0,59 procenta. Okolo tohoto podílu se pojišťovna pohybovala soustavně již od roku 2007. Činilo to z ní 18. největší pojišťovnu u nás.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru