Skvělý výkon podal při premiéře v brance Buffala český gólman Michal Neuvirth, který byl do města na kanadsko-americké hranici vyměnen těsně před koncem přestupního termínu z Washingtonu. V zápase na ledě hokejistů Floridy si připsal 42 zákroků a byl vyhlášen třetí hvězdou večera, porážku Sabres 0:2 ale neodvrátil.

Ještě povedenější debut totiž prožil jeho protějšek Roberto Luongo, který se vrátil do branky Floridy po osmi letech strávených ve Vancouveru. Kanadský brankář zneškodnil všech 25 střel a vychytal 66. čisté konto v kariéře, z toho 27. v dresu Panthers.

Skóre otevřel ve 12. minutě Jesse Winchester, který v přesilovce překonal Neuvirtha pohotovou ranou z mezikruží do horního rohu branky. Pětadvacetiletý rodák z Ústí nad Labem pak dlouho odolával náporu domácích, v druhé třetině dokonce zlikvidoval trestné střílení, na začátku třetí části ale podruhé kapituloval při soupeřově přesilovce po tvrdé střele obránce Kulikova.

"Michalův výkon mě velice zaujal," vyjádřil se trenér Buffala Ted Nolan na adresu Neuvirtha, který se dostal do branky po měsíční pauze. Poslední zápas odchytal 4. února, kdy Capitals podlehli New Yorku Islanders 0:1. "Vypadal velmi klidně, měl pod kontrolou odražené puky, celý zápas byl mužem na svém místě," dodal Nolan.

Utkání Buffala na Floridě

"Dlouho jsem nechytal. Poctivě jsem trénoval, ale zápas je něco úplně jiného. Navíc to bylo první utkání za nový tým, takže jsem byl určitě nervózní," přiznal Neuvirth.

Dvacátý gól v sezoně vstřelil Jaromír Jágr, počtrnácté skóroval také jeho spoluhráč Patrik Eliáš, New Jersey Devils ale prohráli v Detroitu 4:7. O čtyři branky Red Wings se postarala nově poskládaná formace se švédským duem Johan Franzén - Gustav Nyquist, doplněná o čerstvou posilu Davida Legwanda, kteří dohromady zaznamenali 11 bodů.

Devils přitom neměli utkání rozehrané špatně. Nejprve sice prohrávali 0:2, v polovině druhé třetiny se jim ale podařilo skóre otočit třemi góly v rozmezí dvou minut a jednadvaceti sekund. Nejprve se po úniku ve vlastním oslabení trefil Eliáš, o 57 sekund později vyrovnal střelou z mezikruží Jágr a za dalších 84 sekund dostal hosty do vedení Adam Henrique.

Jenže domácí hokejisté se z rychlého obratu nepoložili a ještě do druhé přestávky třemi góly během tří minut zvrátili skóre ve svůj prospěch. Ve třetí třetině pak přidali další dvě branky, za "Ďábly" zkorigoval výsledek až v 59. minutě svým druhým gólem v utkání Henrique.

Utkání New Jersey v Detroitu

"Výsledek mluví za všechno," konstatoval trenér New Jersey Peter DeBoer. "Jsem zklamaný. Nenapočítám mnoho našich hráčů, kteří by dnes podali dobrý výkon," dodal DeBoer, který dal v brance znovu přednost Corymu Schneiderovi, jenž poprvé v kariéře inkasoval sedmkrát v jednom utkání.

Velký obrat předvedli hokejisté Calgary, kteří bez zraněného Jiřího Hudlera prohrávali s New Yorkem Islanders ještě devět minut před koncem třetí třetiny 1:3, nakonec ale zvítězili 4:3.

To vše před očima slavného útočníka Joea Nieuwendyka, jehož dres byl před zápasem vyvěšen ke stropu haly. Joe Colborne, který pomohl otočit skóre dvěma góly, ještě nebyl na světě, když Nieuwendyk ve své nováčkovské sezoně 1987/88 vstřelil 51 gólů.

"Dneska to byl pro mě výjimečný zážitek, protože když jsem vyrůstal, Joe byl jedním z mých nejoblíbenějších hráčů. Člověk už pomalu zapomněl, jak skvělý byl, dokud se pak neobjeví záběry a čísla, která vás provedou celou jeho úžasnou kariérou," vyjádřil se obdivně čtyřiadvacetiletý Colborne.

Až samostatné nájezdy rozhodly o vítězi duelu mezi lídry Západní a Východní konference Anaheimem a Pittsburghem. Úspěšnější nakonec byli hostující "Tučňáci", kteří vyhráli penaltový rozstřel 3:2.

Výsledky NHL

Carolina - NY Rangers 2:4 (1:0, 0:0, 1:4)
Branky: 18. J. Staal, 53. Skinner z tr. střílení - 48. McDonagh, 54. Nash, 58. Stepan, 60. Hagelin. Střely na branku: 24:44. Diváci: 17.547.

Detroit - New Jersey 7:4 (1:0, 4:3, 2:1)
Branky: 26. a 34. Franzén, 14. B. Smith, 36. Nyquist, 38. Quincey, 45. Legwand, 53. Miller - 32. a 59. Henrique, 30. Eliáš, 31. Jágr (Židlický). Střely na branku: 33:25. Diváci: 20.066.

Calgary - NY Islanders 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
Branky: 52. a 56. Colborne, 3. Granlund, 55. Monahan - 16. McDonald, 27. Okposo, 33. Nelson. Střely na branku: 23:26. Diváci: 19.289.

Florida - Buffalo 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 12. Winchester, 45. Kulikov. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, z 44 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95,5 procenta. Střely na branku: 44:25. Diváci: 14.402.

Anaheim - Pittsburgh 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 4. a 42. Perry - 8. Engelland, 49. Malkin, rozh. nájezd Sutter. Střely na branku: 31:17. Diváci: 17.518.