Společnost Papcel z Litovle na Olomoucku, která je předním tuzemským výrobcem strojů a zařízení pro papírenský průmysl, očekává v následujících letech kvůli ukrajinské krizi úbytek zakázek na Ukrajině, v Rusku a Bělorusku až zhruba o třetinu. Papcel drtivou většinu produkce exportuje, přičemž hlavním vývozním trhem je nyní právě Rusko.

"Osobně si myslím, že z teritoria Rusko, Ukrajina a Bělorusko oproti plánu budeme mít o 30 až 40 procent méně zakázek," řekl generální ředitel a majitel Papcelu David Dostál. Uvedl, že už zaúkoloval finančního ředitele, aby provedl revizi střednědobého finančního plánu Papcelu a zohlednil v něm dění na Ukrajině. Krize na Ukrajině export Papcelu do tohoto teritoria podle Dostála ovlivní až v příštím roce, jelikož letošní zakázky jsou už zajištěné.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku