Fashion Arena Outlet Center v pražských Štěrboholích změní majitele. Za 71,5 milionu eur (1,95 miliardy korun) outletové centrum získá společnost Meyer Bergman. Ve středu o transakci informovali současní vlastníci centra, společnosti společnosti TK Development se 75procentním podílem a LMS Outlets.

Nový vlastník, společnost Meyer Bergman s centrálou v Londýně, je soukromá firma specializující se na investice do nemovitostí. V oblasti developmentu a investic má 37leté zkušenosti. Mezi jejími investicemi převažují evropské projekty v oblasti retailu. Za dobu působení na trhu přesáhly investiční transakce Meyer Bergman 7,5 miliardy eur.

Fashion Arena Outlet Center nabízí na ploše 25.000 metrů čtverečních 110 obchodů. Stavělo se ve dvou fázích. První fáze o velikosti 18.000 metrů čtverečních byla otevřena v listopadu 2007, druhá fáze (7000 metrů čtverečních) pak v říjnu 2010.

Aktuálně je pronajato 96 procent prostor. K nájemcům patří například značky Tommy Hilfiger, Nike, Adidas, Benetton, Tom Tailor, Ecco, Gant, Lacoste, Levi Strauss & Co., Desigual, Puma, Guess, Calvin Klein a Esprit.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru