Do poměrně malého dodavatele obalových materiálů Oskar Plast vstoupil zahraniční investor. A rovnou firma, která je kótovaná na londýnské burze – britská distribuční a outsourcingová skupina Bunzl – v rámci expanze v regionu střední Evropy.

"Oskar Plast je důležitým doplňkem k našim současným aktivitám v Česku, který posílí naši přítomnost v zemi," uvedl generální ředitel Bunzlu Michael Roney ve zprávě. Detaily transakce (včetně ceny) zúčastněné strany odmítly komentovat.

Bunzl v Česku v současnosti vlastní ještě jednu firmu z oboru – společnost Eurobal Bunzl CS. Podle ředitele Oskar Plastu Filipa Linka by měly obě firmy nově spolupracovat: "Transakce má smysl v tom, že dojde k synergiím skupiny na území Česka a Slovenska."

Oskar Plast, který v současnosti zaměstnává 18 lidí, v uplynulém roce operoval s tržbami na úrovni 284 milionů korun. Zisky za loňský rok firma nezveřejnila. V roce 2012 však byl její čistý zisk téměř nulový, rok předtím vydělala 7,8 milionu korun.

Mezi zákazníky Oskar Plastu se řadí jak maloobchodní řetězce, tak i například výrobní závody z potravinářského sektoru. V sortimentu společnosti se totiž mimo jiné dají nalézt lepicí pásky a fixační fólie.

K Oskar Plastu Bunzl přikoupila další dva německé distributory a prodejce hygienických a zdravotnických potřeb pro koncové uživatele – firmy Bäumer a Protemo. "Akvizice Bäumeru a Protema představuje náš vstupní krok do sektoru hygieny a zdravotní péče v Německu a měla by nám poskytnout dobrý základ pro následující rozvoj," dodal Roney.

Právě akvizice pomohly skupině Bunzl zvýšit loňské hrubé zisky meziročně o deset procent na 290 milionů liber (9,6 miliardy korun). V roce 2013 totiž skupina utratila na akvizicích 295 milionů liber (tehdy devět miliard korun) – nejvíce od roku 2004.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru