Riziko ekonomického bankrotu Ukrajiny se zvýšilo, domnívají se experti Mezinárodní ratingové agentury Standard & Poor's. Země podle nich není pro své věřitele příliš spolehlivá.

Ukrajina, kterou v posledních dnech ochromily pouliční ozbrojené nepokoje, dostala od agentury sníženou známku CCC – ta odráží odhadovanou schopnost platit své závazky.

"Podle našich kritérií je nyní Ukrajina zemí s ochromenou občanskou společností a slábnoucími politickými institucemi. To má vliv na schopnost vlády platit dluhy země," stojí v prohlášení Standard & Poor's.

 

Aktuální dění v zemi sledujte zde

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru