Díky pronájmům za koncerty vážné hudby, slavnostní recepce či výstavy si Obecní dům loni přišel na čistý zisk 25 milionů korun. Předloni to bylo šest milionů.

To by vzhledem k historii paláce a jeho poloze v centru Prahy nebylo nic neobvyklého – kdyby předtím tři roky po sobě nebyla tato secesní památka v těžko pochopitelné ztrátě. Šéf městské společnosti, která ji spravuje, Vlastimil Ježek vysvětluje tento rozpor výpovědí nevýhodných smluv uzavřených za bývalého vedení.

Někdejší ředitel Národní knihovny Ježek stojí v čele Obecního domu necelé dva roky. "Podařilo se nám rozvrátit nevýhodné smlouvy. Třeba za úklid budovy platíme tři miliony, zatímco v roce 2011 to bylo sedm a půl milionu," uvádí jeden z příkladů Vlastimil Ježek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Tři roky po sobě se slavná budova v centru Prahy topila ve ztrátě. Secesní Obecní dům začal vydělávat až v posledních dvou letech. Současný šéf Vlastimil Ježek to vysvětluje hlavně vypovědí drahých smluv uzavřených za bývalého vedení dosazeného v období primátora Pavla Béma.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.