Ministr financí Andrej Babiš (ANO) využívá kritiku a nalomenou pověst České exportní banky i státní exportní pojišťovny a chystá plán, podle kterého by připravil o pravomoci ostatní resorty a obě státní instituce ovládlo jeho ministerstvo.

Svůj scénář zatím nechce upřesnit, v dozorčí radě ČEB i ve státní exportní pojišťovně EGAP se ale dá čekat velké personální zemětřesení.

Babiš využil zprávy o vysokých ztrátách, které ČEB hrozí z nevymahatelných úvěrů. Exportní banka totiž bude muset odpískat prodej balíku kolabujících pohledávek za ruskými sklářskými firmami. Šance, že investoři nabídnou za nevymahatelné úvěry v hodnotě pěti miliard korun přijatelnou cenu, se nenaplnila. A ministr financí je proti prodeji.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.