Společnost Student Agency Radima Jančury loni utržila za letenky 2,4 miliardy korun, což je šestiprocentní nárůst proti roku 2012. V samotném Česku, kde prodala většinu letenek, byl nárůst pětiprocentní. Přitom celkový růst prodeje letenek v Česku byl loni pouze dvouprocentní.

Společnost patří do holdingu Student Agency, prodeje letenek tvoří více než třetinu celkových tržeb. Již několik let je největším prodejcem na českém trhu. Druhá Asiana má tržby zhruba o třetinu nižší. "Na růstu prodeje se neprojevilo ani listopadové oslabení koruny," podotkla obchodní ředitelka Věra Janičinová. Předpokládá, že růst bude pokračovat i letos.

"Lze si vybrat velké množství destinací za velmi příjemné ceny po Evropě okolo 2000 korun. Velmi oblíbený se stává Tel Aviv či Karibik," sdělila Janičinová. Nejvíce vzrostl zájem o lety do Jihoafrické republiky, a to o 13 procent.

Více letenek si koupili jak individuální zákazníci, tak firemní klientela, přestože klesla jejich poptávka po první či business třídě.

"Je stále vidět, že firmy šetří na služebním cestování, ale po hubenějších letech jsme zaznamenali tříprocentní růst tohoto segmentu," řekla Janičinová.

Prodeje letenek Student Agency stoupají i díky tomu, že loni umístila na internet vyhledávač, který srovnává ceny letenek od tradičních i nízkonákladových dopravců. Těch už je zde přes 50 a kromě tradičních evropských už zde nabízejí letenky i dopravci z USA či Austrálie. Internetové prodeje už činí z celkového počtu prodaných letenek 60 procent.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru