„Zástavní právo lze právně zajistit zápisem v katastru nemovitostí. Tržní ceny nemovitostí, zvláště stavebních pozemků, mají v zemích se stabilizovanou ekonomikou stabilní nebo progresivní charakteristiku vývoje. Oproti cenným papírům mají reality větší cenovou stabilitu. Nemovitosti jsou hůře zcizitelné než movitosti a výnosy z nich mají stoupající tendenci,“ uvedl Jiří Krch, ředitel společnosti American Appraisal.

Na druhou stranu má ručení nemovitostí i své nevýhody, mezi něž patří malá likvidita či ohrožení specifickými riziky vyplývajícími nepřemístitelností. Tato rizika prezentují např. povodně a vyvlastnění bez náhrady.

 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zajištění úvěru může být provedeno několika způsoby. Na nově vznikajících trzích, mezi které patří i trh České republiky, jsou však nemovitosti mnohdy jediným možným nástrojem. Proto jsme se zde rozhodli přiblížit právě ručení nemovitostí, které má v porovnání s ostatními způsoby několik výhod.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru