Mezinárodní obchod čelí v důsledku loňských skandálů s koňským masem a dalšími potravinami hrozbě v podobě “nezdravého protekcionismu”, tvrdí generální ředitel Evropského svazu obchodu (EuroCommerce) Christian Verschueren, který dorazil do Prahy na letošní Retail Summit.

Aby svaz podpořil důvěru v mezinárodní obchod, spustil loni dobrovolnou iniciativu “The Supply Chain” (tedy “Dodavatelský řetězec”), která zavazuje výrobce i obchodníky k férovému chování a transparentnosti.

"Od října se nám do ní zaregistrovalo na 400 národních subjektů a firem,” říká v rozhovoru pro HN Verschueren. Svaz doufá, že dobrovolným zapojením firem předejde dalším potravinovým incidentům. Zároveň tak chce zamezit uvalení povinné unijní legislativy v oblasti regulace dodavatelsko-odběratelských vztahů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.