Pro Arménku Lilit Hovsepyanovou to bylo hodně překvapivé zjištění. Když jí odrostl syn a ona ho chtěla dát do šachové školky, zjistila, že v celém Brně, kde v současnosti bydlí, žádná taková školka není. Speciální typ mateřinky, kde se děti odmalička učí šachy, a tím rozvíjejí strategické a logické myšlení, je přitom v Arménii běžný. A stejně tak to, že se šachy vyučují na prvním stupni základních škol. „Opravdu to tady v Čechách téměř nikdo nezná. A je tu i nedostatek běžných školek. Tak mě napadlo, že bych mohla jednu šachovou mateřinku tady v Brně otevřít,“ říká Hovsepyanová.

Jenže pro cizinku, navíc ze země mimo Evropskou unii, která nezná dobře jazyk ani české zákony, je začít s vlastním podnikáním hodně těžký úkol. Zapojila se proto do projektu Začátek ve svém, který v březnu 2012 spustila Organizace pro pomoc uprchlíkům a který má právě ženám cizinkám pomoci rozjet vlastní byznys. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru