Od začátku roku zatím na burzovních monitorech převládala červená nad zelenou. Jinými slovy: hlavní akciové tituly zatím nenavázaly na velmi dobrý rok 2013. Bližší pohled na strukturu letošních vzestupů a poklesů ale dovedl analytika CNN Money Paula La Monicu k zajímavému a v historii ne příliš obvyklému zjištění: technologické tituly se zdají být bezpečnější než klasické blue chips.

Za pravdu mu dává zejména pohled na indexy. Třicetičlenný tradiční a průmyslový Dow Jones Index letos (do pátečního uzavření obchodování) zatím klesl přibližně o 4,8 procenta. Svůj loňský 38% růst zatím nenapodobuje ani technologický Nasdaq, nejde však ani do druhého extrému a spadl jen o 1,2 procenta. Širší trh nakonec ve výkonnosti výrazně překonává i Tech Index CNN Money, který zatím ztrácí jen 0,7 procenta. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ačkoli technologické akciové tituly bývají považovány za nadhodnocené a tím pádem náchylné k výkyvům, rok 2014 to zatím popírá. Jak si všimli v CNN Money, Nasdaq a spol. se jeví výrazně bezpečnější než širší indexy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru