Ložisko Langer Heinrich bylo od začátku produkce v roce 2007 již dvakrát rozšířeno a řadí se k největším v Africe. Potenciál těžby činí 5,2 mil. liber uranového koncentrátu ročně s výhledem na 5,7 mil. liber. Životnost dolu se odhaduje na dvě desetiletí.

Transakce China National Nuclear Corporation (CNNC) umožní kupovat 25 % produkce dolu za ceny na spotovém trhu, které mohou být výrazně výhodnější než při dojednávání dlouhodobých kontraktů. Navíc budou mít Číňané možnost koupit další uran za běžnou tržní cenu. Paladin si v dole ponechá 75% podíl.

Druhá největší ekonomika světa je v posledních letech pravidelně sužována těžkým smogem, který ohrožuje zdraví až 600 milionů lidí. Kolem 80 % elektřiny v zemi je vyráběno spalováním uhlí, přičemž každé tři týdny jsou v průměru spouštěny dva nové bloky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru