Nošovický Hyundai získal nové odbytiště ve vzdáleném Mexiku. Dodávkami automobilů na vzdálené trhy řeší firma propad evropské poptávky a zajišťuje tak plné využití výrobní kapacity českého závodu.

Do Mexika bude firma od dubna dodávat sportovně-užitkový vůz typu Hyundai ix35. Do prodeje tam půjde od prvního května. Mluvčí automobilky Petr Vaněk zdůraznil, že mexický trh je obrovský a v Mexiku rychle roste počet příslušníků střední třídy, která se může takový vůz dovolit.

Slezská továrna tak bude jedinou českou automobilkou vyvážející kompletní vozidla do Mexika. Mladoboleslavská Škoda tam totiž dodává jen motory a převodovky, kolínská TPCA do Mexika nevyváží nic.

Dodávky vozů typu Hyundai ix35 do Mexika způsobí, že podíl této řady na celkové výrobě automobilů v Nošovicích vzroste ze současných 48 procent na zhruba 49 procent.

"Průměrný měsíční hrubý příjem v nošovickém závodě byl loni asi 30 100 korun. V dělnických profesích činil asi 27 700 korun, což znamenalo meziroční nárůst o 3,6 procenta," říká Vaněk.

obalka Ekonom 62014Více najdete v novém vydání týdeníku Ekonom, které vychází ve čtvrtek 6. února. Přečíst si ho můžete i na iPadu a iPhonu, tabletu Samsung a dalších zařízeních se systémem Android.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru